Smaller Default Larger

W październiku i listopoadzie wybrani uczniowie klas i-III pod opieką pani Beaty Śniegowskiej i pani Izabeli Chyb uczestniczyli w projekcie organizowanym przez Polską Akcję Humanitarną – „Out of the box”. Realizacja projektu rozpoczęła się warsztatami przeprowadzonymi w szkole przez wolontariuszy PAH. Najaktywniejsi uczestnicy zostali wybrani do udziału w warsztatach zorganizowanych w Toruniu w Centrum Spotkań Młodzieży. Głównym celem projektu było uświadomienie uczniom problemu wojen, uchodźctwa oraz znaczenia pokoju na świecie. W listopadzie uczestnicy projektu przygotowali warsztaty, debatę i akcję „out of the box” na terenie naszej szkoły. Uczestnicy skupili się przede wszystkim na przybliżeniu sytuacji uchodźctwa. Debata, w której uczestniczyli wolontariusze PAH, uczennica IV Liceum w Toruniu pochodząca z Ukrainy oraz uczniowie klas III i II zakończyła się wielkim sukcesem naszych uczniów, którzy wzorowo przygotowali się do jej przeprowadzenia.